30/5 — 5/6/2024
64. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
25. 4. 2024

Festivalové besedy budou letos pestré na osobnosti i témata

Formát besed je dlouhodobě oblíbenou součástí našeho doprovodného programu. Každý rok se vám proto snažíme přinést zajímavé životní příběhy osobností, které jsou spjaty se světem filmu nebo mají blízko k našim divákům. A to jak k těm malým, ale i těm dospívajícím či úplně dospělým. Najděte si v naší nabídce to „své téma“ a přijďte v průběhu festivalového týdne za námi na různá místa ve Zlíně.

Na filmová témata a nevšední filmové osobnosti budou zaměřeny exkluzivní besedy na náměstí Míru. V první talk show připomeneme 90. narozeniny, jež letos oslaví výjimečná režisérka dětských filmů Věra Plívová-Šimková. Pamatujete si na filmy jako Krakonoš a lyžníci, Páni kluci, Lišáci, Myšáci a Šibeničák a spoustu dalších? Přijďte nejen na ně zavzpomínat s Janem Krausem a Michaelem Dymkou, kteří ztvárnili mnoho dětských rolí ve filmech této dámy českého dětského filmu. Další zajímavé besedy se zúčastní Eliška Balzerová a Pavel Nový. Oba společně zavzpomínají na práci s neobyčejným režisérem i výtečným vypravěčem Karlem Kachyňou, jedním z nejplodnějších českých filmových tvůrců, který by se letos dožil 100 let. Jeho široká filmografie čítá více než čtyřicet celovečerních filmů a desítku filmů televizních a dokumentárních.

V rámci povídání s názvem „Jak se líhnou filmoví trpaslíci“ ke 100. výročí narození režiséra Oldřicha Lipského se s Borisem Masníkem podíváme na to, jak se před nástupem počítačů natáčeli filmoví trpaslíci a jiná pohádková kouzla. Na programu bude na Den dětí, v sobotu 1. června, před projekcí filmu Ať žijí duchové.

V sobotu také vzdáme hold poetice velikána českého filmu. Přijďte se projít „Krajinou dětství ve filmech Františka Vláčila“ a připomenout si tak autorovy nedožité 100. narozeniny. Jedinečný program v multikině Golden Apple Cinema startuje v 19 hod.

Festival Café se stalo oblíbeným místem pro sdílení zajímavých příběhů, zážitků z natáčení a následné diskuse s návštěvníky. Tradiční je také moderátor, opět se potkáte s Vladimírem Krocem, který bude zpovídat řadu našich festivalových hostů, a to každé odpoledne během celého festivalového týdne. Novinkou, jež besedy ve Festival Café letos doplní, představuje živé natáčení nových dílů festivalového podcastu Filmová 174 LIVE.

Zajímavá témata nabídnou v denní frekvenci oblíbené talk show u zlínského zámku, které osloví nejen mladou generaci v rámci pořadu „Život je takovej“. S Filipem Tellerem a Petrou Pifkovou se tak každý festivalový podvečer od 17 do 18 hodin můžete setkat a debatovat se zajímavými osobnostmi. Zatím může vybírat z této nabídky hostů:

30.05.2024 - Petr Švancara

31.05.2024 - Viktor Tauš

01.06.2024 - Šárka Strachová

02.06.2024 - Eva Vrabcová Nývltová

04.06.2024 - Petr a Matěj Formanovi

 

Uprostřed parku Komenského nemůžete minout neobvyklou stavbu. Nebude to nic menšího než beduínský stan. A právě zde se odehrají besedy „O herectví“. Od 19 do 21 hodin si ve vybrané dny můžete vyslechnout autentické zážitky našich hostů nejen z jejich herecké dráhy. V beduínském stanu si vychutnáte tato vyprávění:

31.05.2024 – Tereza Ramba seznámí návštěvníky s rozdíly mezi divadelním a filmovým herectvím

01.06.2024 – Kdo jsou a co musí zvládnout kaskadéři ve filmu

02.06.2024 – Jaké to je být dětským hercem?    

03.06.2024 – Matyáš Ramba přiblíží pohybové divadlo 

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.