30/5 — 5/6/2024
64. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
18. 4. 2024

Setkejte se na festivalu s oblíbenými moderátory

Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež již po čtyřiašedesáté bude bavit celý Zlín. K příjemné festivalové atmosféře každoročně přispívají i festivaloví moderátoři, kteří jednotlivými akcemi návštěvníky provázejí. Ať už je to „Festivalový Čenda“ neboli Jan Čenský, který je neodmyslitelnou součástí zlínského filmového festivalu už 23 let, či jeho moderátorská kolegyně Dana Morávková a mnozí další.

Moderátorský festivalový tým je však mnohem větší. V letošním roce budou moci návštěvníci na pódiích, stagích, v kinech i jednotlivých festivalových zónách potkat celkem 18 moderátorských tváří. Tým se navíc letos rozšíří například o oblíbenou herečku Simonu Lewandowskou nebo herce Šimona Bilinu. Tato nová moderátorská dvojice bude diváky provázet především pestrým doprovodným programem festivalu a vybranými filmovými projekcemi.

Simona Lewandowska je mladá a talentovaná herečka, která si zahrála například v  seriálu Zlatá labuť nebo Dobré ráno, Brno. Moderování festivalového dění pro ni bude velkou výzvou.

“Ve Zlíně jsem si to vždycky užila a věřím, že tomu letos nebude jinak. Jsem ráda, že tentokrát zůstanu celý týden a jsem strašně zvědavá, co mě čeká,”

prozradila Lewandowska.

Do Zlína se těší i charismatický herec a zpěvák Šimon Bilina, kterého lidé znají z televizních sérií, jako je ZOO nebo muzikál Jana Svěráka Branický Zázrak.

“Mým úkolem jako moderátora bude vést lidi k nim samotným a k tomu, co chtějí sdělit. Co lepšího na práci můžete mít?! Těším se velmi,”

vzkázal Bilina.

Ve městě i na festivalových akcích narazíte již tradičně také na moderátora a herce Romana Vojtka, Martina Hrdinku, Jirku Hadaše a další skvělé průvodce festivalovým děním, kteří mají letité moderátorské zkušenosti. A s přehledem zvládají i umění improvizace při nenadálých festivalových situacích.

“Do úzkých se dostávám většinou, když se například host v hektickém festivalovém programu opozdí a musím si nějak poradit. Zlínské publikum bývá ale velkorysé a často přicházejí „známé tváře“, takže se ve Zlíně už cítím „jako doma“,”

popisuje Vladimír Kroc, oblíbený moderátor z Festival Café na náměstí Míru, které nebude v centru města chybět ani letos. 

Festivalové publikum je i podle ostatních moderátorů vždy skvělé, ale i velmi náročné. Protože ho tvoří hlavně děti.

“Musíte udržet jejich pozornost. Pokud děti něco nebaví, tak vám to dají vždycky najevo. Proto se s nimi snažím bavit otevřeně a v jejich stylu, aby mi rozuměly a abych se na ně naladil. A zatím to vychází,”

prozradil Roman Vojtek, který na festival jezdí pracovně už dvanáct let.

O deset let delší je moderátorské angažmá Dany Morávkové, která na festival přijede už po dvaadvacáté. Jak prozradila, vždy se těší na všechny akce, kterými bude  provázet.

“Ať už je to malování na chodníku, kde vidím dětské výtvory, až po červené koberce, kde mohu mluvit s filmovými tvůrci. Každoročně je nádherná akce v Baťově vile, a to především díky hostiteli, programu a krásnému prostředí. Upřímně se těším, co jste si pro mne letos připravili,”

vzkázala oblíbená česká herečka a moderátorka, která rok co rok stojí po boku Jana Čenského.

Jan Čenský drží na festivalu moderátorský rekord. Už před 23 lety poprvé moderoval nejstarší doprovodnou akci festivalu - Malování na chodníku. A jak říká, rok co rok se na ni vždy moc těší.

“Nejraději totiž moderuji tam, kde jsou děti, což je ve Zlíně na festivalu skoro všude. A když k tomu ještě navíc i vyrazíme z centra Zlína, třeba do Zoo na křest zvířete, tak je to úžasné,”

prozradil Jan Čenský.

Festivalový program však myslí na všechny generace, tedy i na dospělé diváky a návštěvníky. Ti se například mohou i letos těšit na cyklus talk shows Život je takovej, kterými bude provázet bavič a moderátor Filip Teller. Besedy se opět dotknou aktuálních témat o životních překážkách, která zajímají nejen teens. Hostům tak po loňském vzoru bude moderátor klást otázky, které se dotýkají citlivých témat.

“Pokud se v rozhovoru objeví prostor i pro humor, je to skvělé. To se většinou děje tak nějak samo a přirozeně. A mnohdy v momentech, kdy to čekáte nejméně,”

vzpomíná na loňskou premiérovou sérii Filip Teller, který se mimo jiné věnuje stand up komediím.

Nejen pro filmové fajnšmekry pak bude letos připravena novinka - podcast Filmová 174 LIVE. Za podcastový mikrofon se před publikem usadí moderátorka Petra Pifková, kterou návštěvníci mohou znát z festivalové televize nebo z moderování akcí v rámci doprovodného programu.

“Zlín Film Festival je pro mě srdcová záležitost a těším se na každý ročník, protože je to u mě pokaždé o něčem novém, co mohu vyzkoušet. Když se u loňského ročníku zrodila myšlenka, že bych mohla dělat festivalový podcast, byla jsem nadšená. Filmová 174 je vlastně takové moje už roční dítko. To, že budeme letos natáčet jeho díly live před festivalovým publikem, je báječné. Takže se už teď nemůžu dočkat a věřím, že i návštěvníci festivalu budou spokojeni,”

vzkázala Petra Pifková. 

 

Moderátorský tým 2024

Jan Čenský

Dana Morávková

Roman Vojtek

Šárka Marková

Martin Hrdinka

Jiří Hadaš

Petra Pifková

Vladimír Kroc

Simona Lewandowska

Šimon Bilina

Jakub Voříšek

Michal Borovský

Filip Teller

Vojtěch Johaník

Jan Onder

Eduard Špička

Jana Čížkovská

Marek Slovák

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.