30/5 — 5/6/2024
64. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
9. 4. 2024

Klapky dorazily na Moravu

Po prvních třech zastávkách putovní výstavy v Praze, Vratislavicích nad Nisou a Mladé Boleslavi, doputoval Salon filmových klapek také na Moravu. Originální umělecká díla na dřevěných klapkách jsou nyní vystavena v olomoucké galerii Art Rubikon.

Pokud jste dosud neviděli letošní expozici tvořenou 125 klapkami 27. Salonu filmových klapek, zbývají stále ještě tři termíny a místa, na kterých máte možnost si kompletní kolekci výtvarně pojatých filmových klapek prohlédnout. Slavnostní vernisáží klapky v Olomouci v pondělí 8. dubna přivítali hosté olomoucké Galerie Art Rubikon, která je již tradiční zastávkou tohoto projektu. Symbolickým klapnutím tentokrát výstavu zahájila výtvarnice Věra Hejdová. V Olomouci budou klapky k vidění až do 20. dubna.

Následně se přesunou do prostor brněnského obchodního centra Galerie Vaňkovka, kde je budou moci návštěvníci obdivovat v termínu od 23. dubna do 6. května. Poté už klapky zamíří zpět do Zlína, odkud se začátkem března vydala Klapka tour 2024 na svou pouť po českých a moravských městech. Od 14. května budou vystaveny ve zlínském obchodním a zábavním centru Zlaté jablko. Následně se těsně před zahájením festivalu přestěhují do Kongresového centra Zlín, kde se 2. června od 13 hodin uskuteční jejich dražba.

Kompletní kolekce klapek z tohoto i předchozích ročníků si můžete prohlédnout také zde.

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.