30/5 — 5/6/2024
64. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
28. 3. 2024

Stovky dětí zažily festivalový Pohádkový den ve Škoda Muzeu

Úsměvy na tvářích a rozzářené dětské oči – takového přivítání se každoročně dostane našim klapkám ve Škoda Muzeu v Mladé Boleslavi. A ani letos tomu nebylo jinak.

Těsně před velikonočními prázdninami si 480 dětí z mladoboleslavských mateřských a základních škol a dětského domova užívalo Pohádkový den se Škoda Auto, a. s. a Zlín Film Festivalem. Současně děti také oficiálně otevřely výstavu letošního 27. Salonu filmových klapek, která mezi historickými „Škodovkami“ bude k vidění až do 7. dubna.

Náš produkční tým na návštěvu do města našeho hlavního partnera Škody Auto nepřijel ani tentokrát s prázdnou. Přivezl s sebou malou ochutnávku festivalového programu v podobě maskota Fíka a taky oblíbeného moderátora a kouzelníka Jirky Hadaše. Společně s dětmi čarovali, tancovali a malovali na papírové klapky a jak bylo patrné z reakcí jejich i paní učitelek, všem se to moc líbilo.

Věříme, že i 125 dřevěných klapek přinese radost nejen dalším malým návštěvníkům, ale také jejich rodičům a dalším návštěvníkům muzea. 

Z Mladé Boleslavi se následně klapky přesunou na Moravu, do olomoucké Galerie Art Rubikon.

 

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.